sesje noworodkowe

Najważniejsze informacje

Sesja noworodkowa to przeżycie i dla Rodziców i dla Maleństwa, dlatego też warto się odpowiednio przygotować do tworzenia tejże pięknej, Waszej wspólnej historii. Zdrowie i bezpieczeństwo Waszego największego skarbu jest najważniejsze. Również dla mnie jest ono priorytetowe. Dlatego w moim studiu pełnym rekwizytów i ubranek, stworzyłam warunki idealne dla Waszego Maluszka. Temperatura podczas sesji dostosowana jest do potrzeb noworodków, na miejscu znajdziecie przewijak oraz cały asortyment potrzebny do pielęgnacji noworodka.

Optymalny czas na sesję noworodkową to pierwsze 7-14 dni życia dzidziusia. W tym czasie maluch przybiera fizjologiczne ułożenie z brzuszka mamy, jego ciało jest niezwykle plastyczne. Na sesji układam dzieci tylko w bezpiecznych, naturalnych pozach, nie robię nic na siłę. Nigdy nie układam dzieci bez asekuracji. Nigdy nie zostawiam malucha bez opieki. W tym okresie dzidziuś przesypia większość dnia co jest kluczowe dla sesji noworodkowych.

Drodzy Rodzice, na sesji potrzebuję troszkę Waszej cierpliwości ponieważ przeciętny czas trwania naszego spotkania to 3 godziny.

Będąc odpowiedzialną za bezpieczeństwo Waszego dziecka podczas sesji przeszłam specjalne szkolenie z pierwszej pomocy noworodkom, niemowlętom i dzieciom.

Wszystkie zdjęcia poddaję autorskiej obróbce graficznej co czyni je niepowtarzalnymi. Efektami naszej współpracy są cudowne kadry przekazane w ekskluzywnych oprawach. W studiu znajdziecie albumy, wydruki, płótna. Wszystko można dotknąć i porównać.

Jak się przygotować do sesji noworodkowej.

Podczas sesji noworodkowej zawsze wykonuję zdjęcia rodzinne. Jeśli będzie starsze rodzeńswo na sesji, ustalamy sobie wcześniej stylizacje w jakich będą robione zdjęcia. Na wyposażeniu studia jest bardzo dużo dopasowanych kolorystycznie zestawów dla rodzeństw. Zdjęcia rodzinne wykonujemy na czarnym/białym tle. Klasyczna elegancja. Rodzice zabierają ze sobą na sesje zestaw ubrań w kolorze białym/czarnym do tych właśnie ujęć. Dobrze by było aby ubrania były wyprasowane, bez zbędnych nadruków. Jeśli wczesniej ustalimy inną kolorystykę, proszę aby ubrania były dopasowane kolorystycznie. Zdjęcia są z reguły robione od pasa w górę, ale proszę o zabranie butów na zmianę lub po prostu skarpetek. Czasem po zdjęciach rodzinnych, przy których dzieci są rozebrane, musimy się przebrać :).

Sesja noworodkowa trwa kilka godzin dlatego proponuję aby ubranie było przede wszystkim wygodne. Pamietajcie, że w studiu jest bardzo gorąco, wszystko z myślą o maluchach.

Make up, fryzura, manicure. Kochane, jeśli chcecie skorzystać z usług wizażystki i fryzjerki, dajcie wcześniej znać. Jeśli same będziecie się przygotowywać do sesji, proszę aby włosy były natualne bez lakieru, paznokcie najlepiej w kolorze nude, make up subtelny.

Wszystko zależy od naszego humoru. Proszę w miarę możliwości wyśpijcie się :) Dobry humor na sesji to połowa sukcesu, resztę zrobię ja :)

Co zabieramy na sesję noworodkową.

Na sesję oprócz podstawowych artykułów zabieramy ze sobą kilka pieluch tetrowych i smoczek, nawet jeśli po sesji nie będziecie go używać, podczas pozycjonowania będzie bardzo przydany. Zapakowane smoczki "0" posiadam również w studiu.

Pampersy, maść do pupy - każda rodzina używa różnych firm, zachęcam abyście mieli ze sobą jakiś zapas.

Ubrania, o których wspominałam wyżej.

Warto zapakować się dzień wcześniej, aby tego samego dnia nie wprowadzać nerwowej atmosfery. Mamy karmiące piersią, jeśli się uda, zabierają ze sobą odciągnięte mleko. Karmimy malucha przed wyjściem z domu, chyba że pora karmienia wypada już podczas sesji, to oczywiście mamy na to czas.


<